O nás

Sme mladý zaľúbený manželský pár, ktorý rád cestuje a spoznáva nových ľudí, kultúru a krásne kúty sveta.

Jedným z týchto miest je pre nás aj Banská Bystrica, kde sme sa spoločne rozhodli žit a naplno objavovať jej krásy a okolie.

Počas našich ciest svetom nam prirástli ku srdcu dve “miesta”, ktoré sme tiež nazvali našim domovom. Bigugu je malá dedinka uprostred rwandských dažďových pralesov, kde sme mohli žit a pomáhať skoro pol roka. O niečo neskôr sme sa vydali naprieč Novým Zélandom po trase Te Araroa. Síce sme neprešli obidva ostrovy, ale zato 1800 km v nohách a vietor vo vlasoch zmenil premýšľanie o našej budúcnosti a vrátili sme sa späť domov. Práve vďaka tomuto trailu, naša cesta nekončí ale naopak začína!

Posledné kroky nás zaviedli do krajiny  nazývanej “Perzia”. Počas našich potuliek sme sa zamýšľali aj nad tým, kde a ako posunúť naše skúsenosti a ako ich zdieľať. Ako vieme pomôcť tým, ktorí prídu na Slovensko a chcú spoznávať krásy a kultúru našej krajiny? Práve tu v Iráne nám boli ľudia vôkol seba príkladom ako byť ochotný, hrdý a priateľský, bez nároku na odmenu. Prirodzený záujem a hlboké presvedčenie je viac než čokoľvek.

Naše myšlienky začali smerovať k niečomu, čo v našom meste chýba a čo vieme naopak my priniesť. Vďaka neúnavnej práci a podpore rodiny a priateľov, môžeme zdieľať naše skúsenosti s vami priamo v centre Banskej Bystrice, v našom malom backpacker GRAN hosteli.

Veľmi sa na vás tešíme!

By |2018-07-09T21:12:30+00:00apríl 24th, 2018|Uncategorised|